“Tilkiler Vadisi” – Büyüklere Masallar -1

Kuran, kula kulluğu kınadı kınamasına ama sonra gelenlerin yoğun gayretiyle din üzerinden “zihniyet köleliği” meşrulaştırıldı. Koyun sürüsüne döndürülen kitleler en acımasız vahşetlere bile sessiz kalmayı öğrendiler. Sürüden “biri” olmak hep güvenilir olmuştur.

Zihniyet köleliğinin modern ve “batılı” versiyonu olarak toplum mühendisliği icad edildi. Hoş, bir çok icad konusunda olduğu gibi bu türden bir icad karşısında da ancak taklit yeteneğine sahibiz.

Batı, “modern illüzyon” araçları ile sürüleri gütmeye devam ediyor. Bizim arızamız, doğrudan doğruya batı tarafından güdülmeyi “milliyetçi – muhafazakar” duygularımıza sindiremeyişimizdir. Batı bu “asi koyunluğa” bir çözüm olarak “içeriden” yönetme ve gütme modelini geliştirdi.

Milli kahramanımız Polat’ın “mafya” yı çökertmek için mafyanın içine girmesi şeklinde bilinç altına işlenen yeni “sihir”, gün geçtikçe rengini belli ediyor. Dozaja çok dikkatliler. Ani refleksler olmasın diye, “milim milim” yahut “bölüm bölüm” enjekte ediliyor. Milli kahraman “çete” içine alındıktan sonra “milletin vicdanı”nda beraat ettirildi. Şimdi de, yeni “masal” kahramanı “İhtiyarlar” yahut “modern mehdi ekibi” tarafından Türkiye’yi yönetmekle, Türkiye’yi kurtarmakla görevlendirildi.

Masal, git gide heyecanlanıyor. Bu masalın, küçüklere okunanından ayrılan en önemli yönü, gerçekten uyutmak yerine aynı etkiyi “uyanıkken” gösterebilmesi. Bir milleti ayakta uyutmak için en güzel bir masal …

Artık devletin “yeni ve F Tipi” derininin Polat’ı yani Tayyib’i seçtiği millete açıklandı.

Freud’un rüya teorisini anımsıyorum. Diyor ki, “Rüyalar gizil duyguların deşarj yeridir. Bir şeye kızarsın, üzülürsün, gerilirsin, fazla gelen yüklenme rüyalarda bertaraf edilir”

Tilkiler Vadisi’nin Irak versiyonu da “fazla gelen” çuval hezimetinin deşarjı idi aslında…tilkiler-vadisi

Hele hele “Erkenekon” masalının dizi sayesinde “canlandırılması” yok mu, dinle dinle, izle izle bitmiyor. Nihayet, “mumcu” suikastını da bu masala iliştiriverdiler.

Aslında, “toplumsal narkoz” sadece Tilkiler Vadisi’nden ibaret değil elbette. Samanyolu TV ile, Kanal 7’nin uzunca bir zamandan beri ve mümkünse bir çok akşam “Malkoçoğlu” ve benzeri ajitasyonlarla sürdürdüğü anestezi faaliyetinin doruk noktasıdır “Tilkiler Vadisi” …

Çünkü bir tarafta acemiler diğer tarafta “dışarıya entegre” uzman doktorlar vardır.

Firavun’un “büyücü” leri yeni yeni maskelerle iş başında. En son numaraları “toplum mühendisliği”…

Değme “mühendislik fakültesi doktora tezleri” ne taş çıkartacak bu sistemli gayretlerin, “Türk İcadı ve eseri” olması mümkün değilse de güncel şaklabanların top yekün “cühela” olduklarını da iddia edemeyiz.

Anlaşılan, “Vatan, millet, sakarya” temelinde şekillenen “Türk’e özgü sürü muhalefeti”nin bastırılması için “balık tutmayı öğretme” gibi bir zorunluluk hasıl olmuştur.

tilkiler-vadisi-3Milli kahraman Polat, yeni versiyon grup mehdi Teşkilat-ı Mahsusa; Emevi dininin ezeli söylemiyle karıştırılınca sürü için dinlemeye doyulmaz bir masal olmuştur.

Eh ne diyelim. Uçuruma koşturan bu “mübarek” sürüye “iyi uykular” yahut “güle güle” den başka ne söylenebilir ki….

Ali Aksoy

 

Reklamlar

2 thoughts on ““Tilkiler Vadisi” – Büyüklere Masallar -1

Add yours

  1. Selam bizde bugün bir arkadaşımla sürüye çevrilip kula kulluk eden akletme yeteneğini yitirmiş kurandan uzaklaşmış daha doğrusu henüz tanışmamış dolayısıyla akıl vahiy ve bilim üçgeninden uzak olan bu ülkenin insanlarını konuştuk.Görüyorum ki gerçek kuran erlerinin kalbi derdi niyeti bir.Allahın ayetlerini hergün okuyan günümüze güncelleyen düşünen tefekkür eden insanların kalbini Allah uzakta olsalarda birbirlerini görmeselerde birleştiriyor. Yalnız olmadığımızı düşünmek çok güzel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: