Esma-ül Hüsna – Ali Aksoy – Grup Akran

ali aksoy esmaul husna allah yazisi resmi

Grup Akran – “Sisler içinden” albümü lisanslı olarak piyasaya sürülmemiş, 1997 yılında kopyalanarak dağıtılmıştır.

Söz – Müzik: Ali Aksoy

Reklamlar

14 thoughts on “Esma-ül Hüsna – Ali Aksoy – Grup Akran

Add yours

 1. Sayın Ali Aksoy,

  Esma-ül Hüsna çok güzel bir çalışma…
  Sesinize sağlık…

 2. esmaül hüsna tek kelime ile mükemmel 11 senedir severek dinlerim şu anda bile dinliyorum.

  inanının harika bir yapı.sesinize sağlık

 3. Dinler arası diyoloğa, medeniyetler buluşmasına, dinler bahçesi düşüncesine ve BÜYÜK ORTADOĞU PLANINA emeği geçen her inançlı kardeşlere Tanrı yardım etsin. Başarımız çok yakındır.Teşekkür ediyorum.
  Bizler tüm servetlerimizi ortaya koysaydık yinede sayın hoca efendi cenaplarının bize olan faydasını sizlere anlatamazdık.O yüce insan tüm Dünyaya hepimizin dinlerinde ortak paydaları çıkartıp her inanç sahibininde Cennette buluşacağını sizlere anlattı.O bizim için çok değerli bir Tanrı dostu.Tüm insanlığın öteki dünyada aynı yerde buluşacağının müjdesini verdi.Akıl var mantık var ,her dinde bir yaratıcı inancı mevcut.BU kişiler hiçbir kötülük işlemiyorlar.Siz hemen bizi Cehenneme atarsınız değilmi? Ama bizlerin düşüncesi hangi dinde olursan ol Tanrıya inanıyorsan Cennettesin. Biz seninle cenneti paylaşıyoruz sen niçin benimle paylaşmak istemiyorsun. Bizim tercümanımız olan ve sizlere bizlerle kardeş ilan eden hoca efendiyi niçin sevmiyorsunuz. Onunla bizler aynı yerde olacağız ve sizler buna gıbta ile bakıp bizim elele dolaştığımızı çok ama çok kıskanacaksınız.Diyoloğun sahipleri olarak şunu belirtmek istiyoruz. Dinler aynıdır fakat teferruatları vardır. Baktınız bir din zor , diğerini benimseyip Cennete girersiniz.Ama öteki doğru değil dedinizmi işte dışlama ve düşmanlık ondan peydahlanır. Sevmek ve kucaklamak varken niye düşmanlık. Ben sizin dininizin doğruluğuna inanıyorum. Zor ve çok ibadet şekli olabilir. Gel bize bizde fazla yasak yok. Ama Cennete yine gireceksin. Cennet çok büyük, hepimizde sığarız.İşte dinler arası diyalog ve hoş görünün asıl gayesi budur. Kardeşlik. Tüm diyologcu aziz kardeşlerimize selam söyleyip onları Tanrıya emanet ediyoruz ve çalışmalarının hızlı bir şekilde devam etmesini diliyoruz.AMEN.3.bin yıl bizler için çok önemli burada zafere ulaşan kardeşlik olacaktır.Diyoloğa ilk olarak çok karşı çıkan bir gurup vardı fakat onlarda inanıyoruz ki bu safda yer alacaklar.Dinler arası diyalog, medeniyetler buluşması ve dinler bahçesi bir gün yeşerecek ve meyvelerini verecektir.Bakın tüm dini temsilcileriniz ve idareler bu kardeşliğin var olması gerekliliğini kabul edip bizlerin kardeşlik misyonunu destekliyorlar. Sevgi, barış ve kardeşlikten ne zarar gelir Tanrı aşkına.Ben ilk olarak sana elimi uzatıyorum sarıl bana kardeşim diyorum. Gözlerini kapat ve her şeyi unut. İnan bana gözlerni açtığında herşeyin güllük ve gülistanlık olduğunu anlayacaksın .Bizler bunu tüm dünyaya yaymak zorundayız.Tanrı sizleri korusun .AMEN.

 4. Hoca efendinin kıymetini anlamayanlar tabiki olacak. Bizler Dünya liderleri ve barış temsilcileri olarak,hem kendimiz, hem bizlere hizmet etmek isteyen devlet temsilcileri veya cemaat liderleri olmuştur.Onlar tarihte olduğu gibi bizlerin emelleri uğruna hizmet vermişlerdir.Cemaleddin Afganilerden tutunda bir zamanlar Mekke emiri Şerif Hüseyin Ali ler.Tabiki doğru emeller uğruna çalışmışlardır.Bu uğurda hayatını adamış Thomas Edward Lawrens in ve nicelerinin hizmetleri verimli sonuçlar getirmiştir.Orta doğuya barış tohumları atılmıştır.Onlar halen Arab ülkerinde hayırla anılmaktadırlar.Bugünün barış dolu kardeşliğinde, onların emeği unutulmamalı.Asırlar önce düşünülüp çalışmalar yapılmış bu güzel davanın durduğunu söylemek bence çok yanlış.Tam aksine Dinler arası Diyolog,Medeniyetler projesi,Büyük OrtaDoğu çalışmaları çok başarılı bir biçimde devam etmektedir.Temeli sağlam zemin üzerinde hızla yol alan bu gücü, meyvelerini vermeye başladığında şahit olacağız.Herhalde medyayı fazla izlemiyorsunuz.Sayın Obama nın verdiği barış ve kardeşliğin örneklerini.Size biraz daha yakın.Tıpki Thomas Edward Lawrens gibi.O da Arabistan da Cidde de imamlık yaptı.Hepimiz için çalıştı.Sizler bizlerle olduğunuz müttetce bizler her zaman yanınızda olacağız.Tanrı bu gibi insanları başımızdan eksik etmesin.AMEN

 5. Conan Efendi,
  Çok fazla ileri gitme.
  Senin inandığın tanrıya; ben kafirim.
  Senin ve isimlerini saydığın şerefsizlerin cenneti;
  bana cehennemdir.
  Atatürk’ler, Türkeş’ler öldü de,
  Türk’lük bittimi zannediyorsun.
  İnsan gibi insana türk derler.
  Türk adam gibi adam demektir.
  Bu topraklar da son türk kalana kadar,
  emellerinizi gerçekleştiremiyeceğinizi de iyi bil.

 6. Ah Cemil Batur kardeşim sen müslüman olduğun halde kendi dininden olan hoca efendiyi bile bizim kadar sevemiyosunuz. Bizler onu hem Vatikan hem Dünya yahudi kardeşleri olarak bağrımıza bastık ve bizim sizlere anlatamadıklarımız herşeye tercüman oldu.Cennettin hiç kimsenin tekelinde olmadığını sizlere öğretmeye çalışıyoruz.Hangi dini yaşarsanız yaşayın bir yaratıcı Tanrıya inanıyorsanız Cennete girersiniz. Bizler yanlış birşey söylüyorsak niçin akıllı uslu ,zeki, büyük insan ve lider diye tanımladığınız kişiler bizlerin yanında bu hizmet için varlar? Demekki onlarda bunun bir Tanrı hizmeti olduğu şuurundalar.Cennetin çok geniş olduğunu sizlere izah etmeye çalışıyoruz.
  Sadece gözlerinizi kapatıp, tüm kötü düşüncelerden uzaklaşın.Gözlerinizi açtığınızda inanın her şey çok farklı olacak.Ellernizde barış ve kardeşlik dinini,ayaklarınızın altında ise kutsal toprakları bulacaksınız. 3. bin yılın kardeşliğinin lezzetini bulacaksınız.Sizlere ellerimizi uzatıp dinler arası diyaloğa,dinler bahçesine ve medeniyetler buluşmasına davet ediyoruz.
  Tanrı sizlerle olsun.AMEN.

 7. Sayın ve çok saygıdeğer Cemil BATUR bey kardeşim. Bizler önce şunu çok iyi bilmeliyiz. Bizler sizlere değil, sizler bizlere gelip Dinler arası diyolog çalışmalarında, medeniyyetler buluşmasında,dinler bahçesi ve büyük ortadoğu projesinde yer almak isteyen.Dinler bahçesi benim bahçemde kurulmadı.Sizler bu çalışmaların nekadar verimli olduğunu ve barışcıl olduğunu keşfettiniz.Sizleri tebrik ediyoruz.Sizlerden istediğimiz,tam teslimiyet.Gözlerinizi kapatıp,elerinizi bize uzatın.Gözlerinizi açtığınızda ellerinizde kutsal kitabı ve ayaklarınızın altında ise barış ve kardeşliğin yaşadığı ve sizlere vaad ettiğimiz toprakları bulacaksınız.Sizleri çok seviyor ve önem veriyoruz.Sizler bu barış dolu kardeşliğin açılımını yapacaksınız.Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.Tanrı sizleri korusun.

 8. Bundan önceki yorumlarıma inanmak istemeyen bazı güzel kardeşlerim olmuştu.Fakat önemli değil.Sizleri çok seviyoruz.Öyle olmasa zaten sizlerin kalplerinde olmayız. Biline bir gerçek var.Diyolog zaten şarttır ve devamı çok daha iyi bir şekilde yürütülmelidir.Bakın orta doğuya hiç bir yerde barış sağlanamıyor.Bizler hep birlikte elele vererek bunların üstlerinden gelmeliyiz. Şimdi ne güzel girilen her yerlerde barış gülleri açmaktadır. Bunuda 1969 yıllarında aktif olan dinler arası diyolog , medeniyetler buluşması, dinler bahçesi ve büyük ortadoğu projesi ile pekiştirmeliyiz. Sevgiden hiçbirşey kaybetmeyiz. Bu çalışmalar Vatikan tarafından başlatılmış veya sizler tarafından ne fark eder. İyiliğin seni beni varmıdır. Güzel olan her çalışmanın içinde olmak her uygar toplumun vazifesidir.Sizleri Tanrıya emanet ediyoruz ve diyoloğun meyvelerini en kısa sürede toplamayı bekliyoruz.

 9. Önce saygı ve selamlarımla sizlere gönül bahçemi açıyorum.Dinler arası diyoloğun en üstün savunuculuğunu yapanlar ve bunun insanlığın barış ve huzurunun yolu olduğuna inananlar bizleriz.Bakın,çok kısa bir anket yapılsın.Dinler arası diyoloğun ,medeniyetler buluşması,Dinler bahçesi ve büyük orta doğu projesinin faydalı olup olmayacağı konusunda.Sizlere acizane fikrimi söyleyeyim, %90. Nedenmi? Bakın öncelikle bu düşünçelere bırakın düşünelim demeyi,lütfen hizmette önce bizler varız denilmiştir.Akılcıl ve barışcıl olan her fikrin arkasında yürünür.Bakın doğu dünyasında tarihten bu yana kendilerine hizmet etmek isteyen ,Thomas Edward Lawrens gibi.O da Arabistan da Cidde de imamlık yaptı.Hepimiz için çalıştı.Bakın sayın Barrack Obama nın orta doğu için yaptığı barış dolu gezilerine hep bizler için.Cemaleddin Afganilerden tutunda bir zamanlar Mekke emiri Şerif Hüseyin Ali ler.Tabiki doğru emeller uğruna çalışmışlardır. Nicelerinin hizmetleri verimli sonuçlar getirmiştir.Onlar halen Arab ülkerinde hayırla anılmaktadırlar.Bugünün barış dolu kardeşliğinde, onların emeği unutulmamalı.Asırlar önce düşünülüp çalışmalar yapılmış.Bu çalışmalarda 21yy içerisinde meyveleri toplandığında hayır ile yaad adilecek. Yapmayın lütfen sevmekden sarılmaktan, barıştan ne zarar gelir.Artık ne dedik, tüm dinler bir araya gelip diyolog içine girip,amentüdeki ittifakımızı pekiştirmeliyiz.Senin dinin batıl benimki üstün düşüncelerinden vazgeçip benzerliklerde buluşmalıyız.Tanrı inancı olduğu sürece hepimiz aynı yerde buluşacağız.O zaman kavgalar bitecek ve hepimiz kardeş olacağız.Amaç dünyaya barış ve kardeşlik tohumlarını serpmektir.Bu sebeple ellerimizi Tanrıya açıp,hiç bir birine benzemediğini zannettiğimiz ve ayrı olan sağ ve sol ellerimizin beş parmağının ortak noktalarını düşünerek,parmakları birbirleri ile buluşturup dua etmeliyiz.İşte dinler arası diyoloğun kardeşlik bağı.Benzerliklerde buluşursak barış ve mutluluğu buluruz.Bu sebeble dinler arası diyoloğa, dinler bahçesine ve büyük orta doğu barış projesine önem vermeliyiz. Gözlerinizi kapatıp tüm kalbi duygularınızla ellerinizi bize uzatın. Gözlerinizi açtığınızda ellerinizde kutsal kitabı, ayaklarınızın altında barış dolu kutsal toprakları bulacağınızı vaad ediyoruz.Hepinizi Tanrıya emanet ediyoruz.

 10. Evet bir tanrı var ama bu kesinlikle dinlerin anlattıgı sekilde degildir.istediginiz kadar dialogdan bahsedin bu asla gerceklesmiyecektir.Nedenmi?çünkü tüm inanc sahipleri kendi yanlarındakinin tek gercek ve gecerli oldugunu savunuyor.savaslar hep vardı ve var olacaklar.Evren zıtlıkların carpısmasından dogan catısmalarla bir üst formata gecer.Evren degısıyor dinler ve tüm düsüncelerde bundan nasibini alacaktır.Yasamı dolu dolu yasayın ve yasama güvenin.Yasamla direkt olarak temasa geçin.Eldivenleri cıkarın yoksa hıcbırsey anlamıyacaksınız

 11. SAYIN BABAR EFENDİ;
  1.yazdığın bu yorumu daha bir çok yerde kopyaladığını gördüm “06 Şub 2009, 23:24-gazeten.com” her habere göre farklı yorum yapabilecek kaabileyetin yok ki kopyalama gereği duymuşsun…kopyala kuzum kopyala..
  2.kardeşlikten insanlıktan dem vurmuşsun…yahu kullandığın isim CONAN soyad BARBAR… SENİN adın da iş yok ki kardeşliği konuşasın…kendine bir insan ismi seçseydin ya…adınla yaşasaydın..bir insan kasabı olan vahşinin ismini nasıl kardeşlikle bütünleştirdin hayret….
  3.vatikanın kardeşliğinden bahsetmişsin..yahuu körmüsün sağırmısın..müslümanları niye suçluyorsun..önce sen vatikanı suçla..ne dedi son gelen papa benedik; “cennete sadece katolikler girecek” bakk söze…!!! hıristiyan olman yetmiyor, aynı zamanda Katolik te olman lazım cennete girebilmen için….bu anlayışmı kardeşliği yayacak..kendi kardeşini tanımyan adamlar mı ? sen önce bu anlayışı eleştir..müslümanlıkta hiç değilse mezhepleri arasında cennete girer giremez diye bir kavga yok..adamlar kendi kavgalarını bitirememişler dünyaya mı kardeşlik mesajı verecekler…
  4.senin bu vatikana sor bakalım Hıristiyan Amerika ırakta 2 milyon insanı öldürdüğünde ne dedi?afganistanda binlerce inasanı öldürdüğünde ne yaptı…hani bunlar insan ya…hanı adam ya bunlar …sor bakalım bosnada,keşmirde,kerkükte insanlar ölürken ne yapmışlar diye…önce adam olup hiç değilse kınasınlar,sonra kardeşlikten dem vursunlar…
  5.sen ortadoğuda diyalog meyveleri yerini toplamaktan bahsediyorsun,önce git Hıristiyanlar tarafından öldürülen inasanların cesetlerini topla,da işe yara…
  6.diyalog diyalog olsaydı başladığı gğnden bu yana 9 milyon Müslüman ölmezdi…BU NASIL DİYALOG BU NASIL PAPA..BU NASIL VİCDAN BU NASIL İSİM BARBAR CONAN..
  7.lafın çoğu aptala anlatılır sen anladın beni…Amerika da ki hocana selam söyle…..

 12. ÇOK SAYGI DEĞER RÜSTEM ZALOĞLU
  KARDEŞİM. Bizler her yazıya çok iyi yorum yapacak durumdayız. Amaç insanlığa barış dolu mesajlar vermek olduğundan, daha önceki yazılardan alıntılar olabilir. Önemli olan, Sadece inanmak ve teslimiyet.Bizlerin kesin kanaati sizler bizlerle aynı dini yaşamaya hazırsınız.Bu çok gurur verici.Zaten sizleri izliyoruz.Yılbaşı noellerini bizlerle birlikte kutluyoruz.Paskalyayı yeni yeni öğreniyoruz.Önemli olan bizlerin dini değerlerine daha hızlı önem verip hayatlarımıza yerleştirmemizdir.Çocuklarımıza okullarda tüm dinler anlatılıp,onların tercihine bırakılmalı.Yeni genaration ne istediğini bilendir.Mutlaka birinde karar verecektir. Anne ve babadan öğrendiğiden değil, kendi tercihiyle yürümeli.O zaman senin dinin üstün yok benim, düşünceleri olmayacak. Kavgaların son bulduğu amentü içindeki ortak noktalarda buluşulan yeni bir kardeşlikte yeralınılacaktır.. Önemli olan sen ben kavgası olmasın. Ben senin dinin gibi yaşayayım veya sen benimki gibi ne fark var hiç . Senin dinin batıl benimki üstün düşüncelerinden vazgeçip benzerliklerde buluşmalıyız.Tanrı inancı olduğu sürece hepimiz aynı yerde buluşacağız.O zaman kavgalar bitecek ve hepimiz kardeş olacağız.Amaç dünyaya barış ve kardeşlik tohumlarını serpmektir. Bu sebeble dinler arası diyoloğa, dinler bahçesine, medeniyetler buluşması ve büyük orta doğu barış projesine önem vermeliyiz. Gözlerinizi kapatıp tüm kalbi duygularınızla ellerinizi bize uzatın. Gözlerinizi açtığınızda ellerinizde kutsal kitabı, ayaklarınızın altında barış dolu kutsal toprakları bulacağınızı vaad ediyoruz.Hepinizi Tanrıya emanet ediyoruz.SAYGILARIMLA.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: