Hz. İsa'ya büyük terbiyesizlik !

(Haber3) İsveç’te bir sanatçı, Hazreti İsa’nın “köpek şeklinde” heykelini yaparak yeni bir tartışma başlattı. Ancak heykel, sergilenmeye başlandıktan birkaç saat sonra ortadan kayboldu.

Heykelin bugün İsveç’in güneyindeki Skaanes Fagerhult kasabasında kavşağa yerleştirildiğini belirten TT, ancak yapıtın sadece birkaç saat sonra ortadan kaybolduğunu duyurdu.

Heykeli yontan Stig Ramsing, yerel Helsingborgs Dagblad gazetesinin elektronik sayfasına yaptığı açıklamada, “Heykele, (tahrik olmuş kavşak köpeği) adını verdim. Dinin, toplumu ele geçirmesine son verilmesini istiyorum” dedi.

59 yaşındaki sanatçı, “Lars Vilks’ten sonra bayrağı almak ve din konusunda sağduyulu bir tartışma başlatmak istiyorum” dedi.

İsveç’te köpek heykellerinin kavşaklarda sergilenmesi son iki yıldır göze çarpan bir sanat formu olarak kabul ediliyor.

Hz. Muhammede hakaret eden çizimi nedeniyle büyük tepki çeken İsveçli karikatürist Lars Vilks’in başına, Irak’taki El Kaide örgütünün lideri Ebu Ömer El Bağdadi adıyla yayımlanan bir ses kaydında 100 bin dolar ödül konulduğu açıklanmıştı.

Vilks, İsveç güvenlik güçlerinin bu tehdidin çok ciddi olduğu yönündeki uyarısı üzerine, uzun bir süre başka bir yerde yaşamak zorunda kalacağını bildirmişti.

El Kaide’nin bir internet sitesinde yayınladığı ses kaydında, karikatürü 19 ağustosta yayınlayan İsveç gazetesinin yazı işleri müdürünün başına da 50 bin dolar ödül konulduğu belirtilmişti.

Reklamlar

4 thoughts on “Hz. İsa'ya büyük terbiyesizlik !

Add yours

 1. İsa Peygamber kimin peygamberi ?

  Hani müslümanlar neden ayağa kalkmıyor ? Neden gösteriler tertiplemiyor ? Yoksa İsa A.S. Peygamberler yarışını / yarıştırmasını kaybedenlerden mi oldu ?

  Yoksa biz Kuran’da anlatılandan başka bir dinin mensubu muyuz ?

  Muhammed A.S. iyi de, İsa A.S. kötü mü ?

  Yoksa biz Kuran okumuyor muyuz ?

  Yoksa;

  “Melekler demişlerdi ki: Ey Meryem! Allah sana kendisinden bir Kelime’yi müjdeliyor. Adı Meryem oğlu İsa’dır. Mesîh’tir; dünyada da, ahirette de itibarlı ve Allah’ın kendisine yakın kıldıklarındandır.” (Ali İmran,45)

  diyen Allah, başka bir dinin Tanrısı mı?

  “La ilahe illallah, İsa Resulallah”

 2. Selamlar.
  Ali bey değindiğiniz nokta gercekten müslümanım diyenlerin nasıl unutkan olduklarının ve nasıl KUTuPLAŞTIKLARININ portresi. Dikkat cektiginiz husustan ve açıkyurekliliğinizden dolayı sızı tebrik ediyorum.

  Ama resim için aynısını soyleyemiyecegim. Hatta hiçbirşey soylemiyeceğim. Biliyorsundur çunku. Buda kardeşinden bir hatırlatma.

  Allah ilminizi arttırsın. Selamlar

 3. Selam Selçuk;

  Haklısın kardeşim. Resim işi bozuyor.

  Ama biliyorsun bu da bir “tabu”. Bu ve benzeri resimleri gördüğümüzde başkasının “İsa” sını görmüş gibi oluruz. Benim Peygamberim İsa, şu resimde görülen adamdan az çile çekmemiştir herhalde…

  Zaten sitemdeki bir kaç yazı için de benzeri objeler kullandım sırf dikkat çeksin de insanlar yahu bu adam kimi sahipleniyor desinler diye…

  Senin baktığın pencereden iş elbette dediğin gibi, onda şüphe yok.

  Uyarı ve hatırlatman için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: