Tahrif edilen ayetler – 1

Mehmet Aksoy

Yetinmek ve söylenene kanaat etmek insanlara ağır gelen bir şey olsa gerek. Zira hiç bir zaman verilenle yetinememişler hep arttırma derdine düşmüşlerdir. Bu; parada, mal da mülkte olduğu gibi din konusunda da olmuştur. ALLAH insanoğluna kendi sözlerini ulaştıracak şerefli elçiler göndermiş ve bu elçilerde bu görevlerini yerine getirmişlerdir. ALLAH tüm insanlara vahye göre yaşamaları gerektiğini bu elçileri yoluyla gönderdiği kitaplarında söylemiştir. Bu kadar açık bir duruma rağmen insanoğlu ALLAH sözleriyle yetinmemiş hep daha daha daha demiş. Hz. Musa ölmüş Tevrat yetmez mişnalar vs üretmişler. Hz. İsa ölmüş İnciller çoğalmış. Muhammed ölmüş hadisler, sünnetler, icmalar, kıyaslar, mezhepler vs çıkmış. Çünkü yetmiyor. ALLAH yeter diyor ama bunlar ‘’yetmez efendim yetmez’’ diyerek kaynakları arttırma derdine düşüyorlar. Bu gayri meşru isteklerine de ALLAH’ın gönderdiği kitapları alet ediyorlar. Kendi oluşturdukları dinin mantığıyla ve ALLAH’a dayanmayan zihniyetleriyle duydukları ( okudukları demiyorum çünkü okumuyorlar) Kur’an ayetlerini bağlamından kopararak, tahrif ederek kendi insan yapımı dinlerine alet etmişlerdir.

5/13 Sözlerini bozdukları için onları lanetledik, kalplerini katılaştırdık. Sözlerin anlamını bağlamından kaydırırlar. Uyarıldıkları şeylerin bir kısmını unuttular. Onların çoğundan sürekli ihanet göreceksin. Onları affet ve aldırma. ALLAH güzel davrananları sever.

5/41 Ağızlarıyla “İnandık,” dedikleri halde kalpleriyle inanmayanların inkarcılıktaki gayretleri seni üzmesin. Yahudilerin bir grubu var ki yalana kulak veriyor, seninle hiç karşılaşmamış bir topluluğu dinliyor. Kelimelerin anlamını kaydırıp. “Size bu verilirse alın, bu verilmezse sakının,” diyorlar. ALLAH birini şaşırtmak isterse ALLAH’a karşı kimse ona yardım edemez. İşte onlar, ALLAH’ın kalplerini temizlemeyi dilemediği kişiler. Onlar için dünyada aşağılanma, ve ahirette de büyük bir azap var.

Bu emellerine alet ettikleri ayetler öyle açıktır ki her okuyucunun bir defa okuması yeterlidir. Kendi el yapımı dinlerine alet ettikleri ayetlerinden olan necm suresindeki ayetlere Kur’an ışığında bakalım:

Rahman ve Rahim ALLAH’ın ismiyle.

53/1.Düşerken yıldızlara andolsun.

53/2.Arkadaşınız (Muhammed) ne sapmıştır, ne de azmıştır.

53/3. Ne de kendi kişisel arzusundan konuşmaktadır.

53/4.O (Kur’an) ancak ve ancak bildilen bir vahiydir.

53/5.Onu, büyük güce sahip olan öğretmiştir.

Bu ayetlere dayanılarak hadisler vahiy kategorisine sokulmuş veya [private]hadis denen uydurma sözlerinde ALLAH’tan geldiği iddia edilmiştir. Bu saptırıcılar ayetleri bağlamına, öncesine sonrasına göre okumayıp kafalarındaki kötü tavşanların etkisiyle okudukları için bu ayetleri anlayamıyorlar. Çünkü gerektiği gibi okusalar biliyorlar ki savundukları yalanların ortaya çıkacaklarından korkarlar.

Kur’an’da peygambere kar
şı bir çok iftiralarda bulunulduğuna dair bir çok ayet vardır. Necm suresindeki bu ayetleri bunlarla birlikte değerlendirelim.


44/14 Sonra ondan yüz çevirdiler ve, “Öğrenim görmüş bir deli!” dediler.

52/29 Sen öğüt ver. Rabbinin sana olan iyiliği sayesinde sen ne bir kahinsin, ne de deli.

52/30 Yoksa, “O bir şairdir, onun ölmesini bekliyoruz.” mu diyorlar?

69/40 Ki bu şerefli bir elçinin (getirdiği) sözdür.

69/41 O bir şair sözü değildir; ne de az inanıyorsunuz?

69/42 Kahin sözü de değildir; ne de az düşünüyorsunuz?

69/43 Evrenlerin Rabbinden indirilmedir.

69/44 O bize bazı sözler yakıştırsa,

69/45 Biz onu kuvvetle yakalar,

69/46 Sonra, ondan vahyi keserdik.

69/47 Ve sizden kimse de buna engel olamazdı.

69/48 Kuşkusuz bu, erdemliler için bir hatırlatmadır.

69/49 İçinizden yalanlayanlar olduğunu iyi biliyoruz.

69/50 O, inkarcılar için bir üzüntü kaynağıdır.

21/3 Kalpleri pervasızdır. Zalimler gizlice birbirleriyle görüştüler: “Bu adam sizin gibi bir insan değil mi? Göz göre göre büyüye mi kapılacaksınız?”

Tüm bu ayetlerde görüldüğü gibi şrikler ALLAH’ın resulünü şair mecnun, sihirbaz, bu söylediklerini kendisi uyduruyor diyerek suçlamışlar hakaret etmişlerdir. ALLAH’ta müşriklerin bu söylemlerine karşılık olarak resulüne destek veriyor. Ve müşriklere de bu benim sözümdür resulümün uydurması değildir diyor. Bu ayetlerde açıkça Kur’andan bahsediliyor. Peygambere Kur’an geldikten sonra onu azmış olmakla, sapmakla suçlayanlara iddialarının yanlış olduğu ve resulün sapmadığı ve azmadığı söylenmektedir. Yani onun size anlattığı Kur’an heva ve hevesinden değildir, ancak kendisine vahyedilen şeylerdir demek istemektedir.

Kur’ana bakıldığında müşriklerin hiç bir zaman Kur’an dışında bir şeylere itirazları olmamamıştır. Onlar hep Kur’an’la uğraşmışlardır. Resulü eleştirileride Kur’an’dan dolayı olmuştur. Yunus suresi 15. ayet bunun açık delilidir.:

10:15 Onlara apaçık olan ayetlerimiz okunduğu zaman, bize kavuşmayı ummayanlar, “Bundan başka bir KUR’AN getir, yahut onu değiştir!,” derler. De ki: “Onu kendi tarafımdan değiştiremem. Ben yalnız bana vahyedilene uyarım. Rabbime karşı gelirsem, büyük günün azabından korkarım.”

Ayette Görüldüğü gibi sorun Kur’an. Bundan dolayı müşrikler Kur’anın değiştirilmesini yahut başka bir Kur’an getirilmesini istiyorlar.

sacası bu ayetlerde şu deniyor: Resulün duyurduğu sözler olan Kur’an kendi hevasından söyledikleri değil ALLAH’ın indirdiği ayetlerdir.

Bu ayetlerden hadislerin kastedildiğini ve ordan burdan duydukları sözleri Kur’an gibi görenler ayetleri öncesi ve sonrasıyla okusalar rahatlıkla anlayacaklar ama dediğimiz gibi işlerine gelmediği için anlamak istemiyorlar.

er burdaki ayetlerden kasıt hadis adı verilen uydurmlaar ise ALLAH Kur’an’ı koruduğu gibi neden bunları da korumadı. ALLAH sizce neden vahyinin bir kısmını korudu da diğer kısmını korumadı. Ayrıca bunlar nasıl oluyor da birbirleriyle çelişiyorlar. Bir hadise göre abdest farklıyken diğerine göre daha farklı. ALLAH sizce resule bir kaç çeşit vahiy mi indirdi. Nisa suresi 82. ayette Kur’an’da çelişki yoktur diyor. Madem sizin vahiy diye adlandırdığınız hadisler de vahiy o zaman neden aralarında çelişkiler var. Neden bir hadis alimine göre sahih olan diğerine göre mevzu oluyor.

Görüldüğü gibi hadis adı verilen uydurma sözlerin, ne peygamberimizle ne de Necm suresindeki ayetlerle ilgisi olmadığı gibi tam tersine bu ayetler peygamberimizin duyurduğu sözlerin KUR’AN olduğunu bildirmektedir. Dolayısıyla Kur’an hadislere kesinlikle geçit vermez.

İnkarcıların balçıkları güneşi sıvamaya yetmeyecektir…

Bu yazı Satırbaşı sitesinden alıntıdır.

[/private]

Reklamlar

2 thoughts on “Tahrif edilen ayetler – 1

Add yours

  1. bu insanlar bilmiyor bilselerdi yapmazlardı yaşasalardı anlasalardı yapmazlardı yazık allah islam aleminin yardıcısı olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: