Dua 02.03.2007

Esirgeyen, bağışlayan Allah adıyla

 

Ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim. Ey hayrı da şerri de kuşatan Rabbim. Zatına yöneldim, beni kabul et. En güzel işiten, en güzel gören sensin. Her şeyden haberdar olan sensin.

 

Ey zatından başka her şey helak olucu Rabbim. Seni tenzih ederim. Ululuk sana mahsustur. Sen Kibriya sahibisin. Hamd yalnız sanadır.

 

Bana, seni en güzel anışla anmamı nasip et. Hakikat, en güzel isimler senindir. Senin hakkında bilmediğim şeyi söylemekten, kendi hakkımda da bilmediğim şeyi senden istemekten sana sığınırım. Sen ise, her şeyi hakkıyla bilensin.

 

Ey kendisinden başka asla hiçbir ilah bulunmayan Rabbim ! Kalbimdeki her şirkten sana sığınırım. Senden başkasından istemekten, senden başkasından ummaktan sana sığınırım. Her şeyin sahibi sensin sen.

 

Ey zatına ölmek olmayan Rabbim.  Ölümün de dirimin de hayırlısını ver. Hakikat, her şey senin izninledir. Sen izin vermeden kimseye ölmek yoktur. Dünyada da ölümüm anında da kalbimi şaşırtma. Sen kimi şaşırtırsan, onu doğru yola eriştirecek yoktur. Kime de hidayet edersen artık onu şaşırtabilecek kimdir ? Ezelde de, ebette de hüküm senindir. Senden başka ilah yoktur.

 

Ey kulların kaderi kendi elinde olan Allah’ım. Zatına sığındım. Çünkü sen bakisin. Kim sana sığınırsa en büyük kurtuluşla kurtulmuştur. Beni kabul et. İmanımı zayi etme. İmanımı artır. Kötülüklerimi ört. Kötülüklerimi bağışla. Onların yerine güzellikler koy. Bendeki güzeli daha güzelle değiştir. Kimi dilersen yükselten, kimi dilersen alçaltan ancak sensin. Kimi dilerse bağışlayan, kimi de dilerse azaplandıran sensin sen.

 

Korkunç günün akıbetinden sana sığınırım. Gazabından, rahmetine sığınırım. Beni rahmetine kabul et. Duaları en çok kabul eden, nihayetsiz kerem sahibi sensin sen.

 

Sana sığınır, senden isterim.

 

Dönüşümüz ancak sanadır.   

 

      

Reklamlar

One thought on “Dua 02.03.2007

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: