Hrant Dink Cinayeti

26.01.2007

Bir kısım inasanlar dediler ki; ” Hepimiz Ermeniyiz ” … ” 301. madde gibi bir utançtan kurtulmalıyız ” … ” Cinayet milliyetçilerin işidir ” Bunları söyleyenler cidden haddi aşan ve söyledikleri ile fitnenin başını çeken kimselerdir. Bilmelidirler ki; ” … O [Allah], haddi aşanları sevmez” (Araf, 55)

Bunlar, ölenin cenazesinden kendi ilgisiz görüşleri için medet uman zavallılardır. Öleni ermeni olmasından dolayı hiç kimse kınamamışken, sizin kendinizi “ermeni” hissetmenizden bize ne ? Neden bizim adımıza konuşur gibi hareket ediyorsunuz ? Eğer yürekli ve dürüst kimseler iseniz, çıkıp ta ” Türk’ün kanı pistir” desenize… Bakalım sizi kim alkışlayacak ?

Cinayeti milliyetçilerin üzerine yıkanların ise, kendileri en büyük cani ve katildir. Hiç bir şey belli değil ve hiç bir delil elde edilememişken, sanık olan kişi yerine bu ülkede sayıları sayılamayacak kadar çok olan bir insan grubunu itham etmenin anlamı nedir ? Onlar, insanlara ” işte size uygun milliyetçi bir parti ” diye süsleyip sundukları bir parti lideri saçmalayıp tüm siyasi geleceğini felce uğrattığı ve fitnenin tüm planlarını alt üst ettiği için hınçlarını diğerleri üzerine yöneltmektedirler. Halbu ki onlar bundan önce onu sahte anketlerle göklere çıkartıp, manşetlerde milletimizin bilincine nakşetmeye çalışıyorlardı. Bu işlerinde de pek hevesliydiler. Avrupa Birliği bu planın en öncü kurucusu idi. İşte Allah şaşırttı mı böyle şaşırtır…

[private]

” 301. madde gibi bir utançtan kurtulmalıyız ” diyenlerlere gelince… Asıl utanılacak kişiler onlardır. Biz kendimize hakaret edip aşağılayan kimseleri cezalandıracağız diye utanacak mışız öyle mi ? Onlar, para kazandıkları milletin aşağılanmasına nasıl göz yumarlar ? Onlar Karun’un şımarması gibi şımaran kimselerdir. (Bkz. Karun kıssası; Kasas, 76 ve devamındaki ayetlerde anlatılmıştır. ) Bizler de her gün onların ürettiklerini satın alır, onlar daha yüksek sesle ve daha utanmazca konuşup hadlerini aşsınlar diye onlara destek veririz. Halkı bunun aksi yönünde, olumlu olarak etkileyip örgütleyecek olanlar daha çok çalışmalı, daha ince düşünmelidir.

Bu grubun üyelerinden biri de, MHP liderini daha vakur konuşmaya davet etmiş… “Ağa” sına bir baksın bakalım. Bir zaman o da “çizmeyi aşmış” tı da, rahmetli Alparslan Türkeş’in uyarısından sonra sesi soluğu kesilivermişti.

[/private]

Reklamlar

7 thoughts on “Hrant Dink Cinayeti

Add yours

 1. Öncelikle Yüreğinize sağlık çok güzel yazmışsınız… “hepimiz ermeniyiz” diye bağıran, TÜRK doğup TÜRK yaşamanın keyfine varamayan zavallı insancıklar topluluğu acaba TÜRK düşmanı ermeni teröristlerin katlettiği Anadolunun köylerinde yaşayan zavallı TÜRKLERDEN haberdar mı? ermeni teröritlerin katlettikleri merhum Talat Paşa için “Hepimiz Talatız hepimiz TÜRKÜZ” diye slogan atmışlar mı acaba? ermeni teröristlerin katlettiği onlarca TÜRK büyükelçilik çalışanları için hiç anma günü düzenlemişler mi acaba? bize soykırımı kabul ettirmeye çalışan zihniyetin yalakalığına soyunan bu zavallılar gurubu ermeninistana diasporaya sorsunlar katlettikleri büyükelçilerimiz ve katlettikleri Azeri TÜRKLERİ için “Hepimiz Azeriyiz, Hepimiz TÜRKÜZ” demişler mi ermenistan sokaklarında??? Kendi fikirlerini savunamayacak kadar aciz düşmüş bu zavallı insancıklar topluluğu artık birilerinin yalakalığını yapmaya umut bağlamış yazık çok yazık.ama TÜRK MİLLETİ ve TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ile ilgili yorumlarda bulunurken dikkat etsinler, hadlerini bilsinler…

 2. Milletimiz çeşitli dönemlerde bu tür etnik sebepli oyunlara gelme zaafı göstermiştir.Ama millet, bizim milletimiz ; yüz ceviremiyoruz,görmezlikten gelip tek kalemde silemiyoruz,kazma kürekleri ele alıp ”defolun gidin madem ermeni yurdunuza dönün ! sizi istemiyoruz bu vatanda!! ” diyemiyoruz..Elbet milletimiz iyi niyetinden saflığından bu türlü zaafları barındırsa da,medyanın galeyanına gelsede özünde taşıdığı kuvva-i milliye ateşinin içinde sönmediğini de biliyoruz.O ateş ki bizi en muammalı kör zamanlarda bile aydınlatmıştır.Biz milliyetçiler bilindiğinin aksine sert değilizdir.Sert olan çabuk kırılır.Biz Anlayışlıyız,saygılıyız ve milletimizi her ne hata yaparsa yapsın affetmeyi sineye çekmeyi biliriz.Milletimize değildir kırgınlığımız.Bizim cenkimiz , milletimizi kendi ideolojisine sevk etmeye çalışan , ülke fertlerini boş hayaller peşine koşturmaya çalışan hayalperest vatan bölücülerinedir !!! Hayalperesttir onlar , adam yerine koymayız onları,adam ruhu taşımazlarda zaten ….

 3. Zaten hilalin kaderi hep budur,arada önüne kara bulutlar durur,bir rüzgar esti mi hilal kurtulur…Ozanında şiirinde dediği gibi bu yüce milletin bu zor günleri de atlatacağından hiç şüphem yok.Siteniz hayırlı olsun başkanım.Bu günlerde ülkesinin halini görüp yanan yüreklere bir nebze de olsa,su serpmesi dileğiyle…

 4. kimse türk kanına pis diyemez diyen de cezasını bulur.hepimiz ermeniyiz diye bağıranlara gelince ben onlara hepiniz önce insan olun diyorum. o bağıranlardan kaç tanesi bundan 15 yıl önce azerbaycan da ermeniler in yaptığı soykırımı hepimiz TÜRK üz diye protesto etti veya kacının bundan haberi var.biz türk üz ve diyorum ki TÜRK milleti her türlü saldırı ve hainliğe karşı ‘muhtaç olduğun kudret damarlarındaki ASSİL kanda mevcuttur.’

 5. Değerli arkadaşlar, Kıymetli katılımcılar !

  Hiç kimsenin öldürülmesi istemedim istememde, fakat Hırant Dink’in ölümünde bazı kesimlerin ” Bizler hepimiz Hırad’tız” demelerinden ve o kişiyi bir güvercin olarak tanıtılmasına karşı bu yazıyı yazma gereği duydum.

  Bu ölümün ardından kimlerin faydalanmaya, çıkar sağlamaya ve Türk’ü, Türk Milletini ve T.C ‘yi ne kadar aşağılamaya çalıştıkları açıkça görülmüştür.

  İşte bu yazıyı onedenle yazmak ve gerçekten güvercin olup olmadığını siz değerli insanların vicdanlarına bırakmak istiyorum.Ama önyargılı ve bu olayı kendi çıkar ve amaçları için kulanma gereği duyanlara şu sözü hatırlatmak isterim.

  ” Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil. ” ( Fuzuli )

  Güvercin olarak lanse edilen şahıs milliyetçiliğe karşı gösterilmeye çalışılsa da aksine yerdiği milliyetçilikten çok daha milliyetçi ve bu uğurda mücadele eden bir şahıstır. Türkü ve Türk miletini aşağılamaktan çeşitli defalar yargılanmış ve altı aylık mahkümiyet cezasına çarptırılmıştır. Halen devam eden yargı davaları devam ederken vurularak öldürülmüş bulunmaktadır. Bizde güzel bir söz vardır, ” Rüzgar eken fırtına biçer”.

  Aşağıda vereceğim alıntılar Agos gazetesinde yayınlanan , 13. Şubat 2004 Tarihli Ermeni kimliği (8) tarihli yazılarından pasajlardır.

  Alıntı:
  Türkten boşalacak o zehirli kan yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan’la kuracağı asil damarlarında mevcuttur. Yeterki bu mevcudiyetinin farkında olsun.

  Bu farkındalığın asıl sorumlusu ise Diaspora’ya yayılmış Ermenilerden ziyade Ermenistan yönetimleridir. Ermenistan hükümetlerinin sorumluluklarının bilincinde olmaları ve gereğini yerine getirmeleri aslolandır.

  Oysa onun zehirli olduğu gördüğü kan, ulus olma bilincinin gerektirdiği ve varlığı için hayatını feda etmeyi göze aldığı ve bu uğurda bütün emperyalist güçlere meydan okuyarak, bütün mazlum millletlere örnek olup uluslarının bağımsızlığını kazandıran asil bir kandır. Bu asil kanın emparyalizme meydan okuyarak, bugünkü uluslar arenasına nasıl bağımsız devletler kattığını bütün bağımsızlık mücadelesi veren uluslarca çok iyi bilinmektedir.

  Alıntı:
  Oysa Ermenistan’nın çoktan özel ve çok güçlü bir Diaspora bakanlığı kurmuş olması gerekirdi. Bu bakanlık sayesinde de dünyanın en ücra köşelerine dahi dağılmış ve dağılacak tek ermeni birayin dahi nasıl kucaklanacabileceği temel bir kayguya dönüştürülebilir, sonrasında bu kaygı doğrultusunda hareket edilir ve buna göre projeler geliştirilebilirdi

  Bu da gösteriyor ki Ermenistan layık ama Ermenistan yönetimleri Diaspora’ya layık değil.

  Bu söylemlerinden Türk- Ermeni düşmanlığı konusunda, bağımsızlığını kazanmış Ermenistan Devletinin nekadar yetersiz kaldığı vurgulanmaya çalışılmakta, Diaspora lehine Ermenistan devletinin Türk düşmanlığı konusunda yetersiz kaldığı vurgulanmaktadır. Bumudur güvercinlik ve güvercin tavrı ? Bu tavır ve söylemlere hangi vicdan güvercin yakıştırması yapabilir. Bölücü ve ayrılıkçıların haricinde bu tavır desteklenebilir mi ?

  Alıntı:
  Diasporalı gencin bu okullarda okumamış , bu kiliselere gitmemiş olsada bir kez Ermenistan denilen doğal okulla tanışması kimliği içinde çok şey ifede eder.

  Diaspora gencine on yıllar içinde eğitimle kilisiyle verilen Ermeni kimliğiylr , o gencin Ermenistan’ı bir kez ziyaret ederek edineceği kimlik arasında ikincinin lehine ağır basan bir köklülük söz konusudur.

  Bu dediğimizin ne denli doğru olup olmadığını denemek o denli pahalı bir şey değildir. Bir kenara ayrılacak üç beş kuruşla bir gencin yıllık 15 gününü Ermenistan sokaklarında geçirmesi pekala sağlanacaktır.

  Yukarıda bahsedilen projelerin saf kültürel amaçlı olduğuna gaflet içinde saf saf inanmamız mı gerekiyor ? Buraya gönderilip kültürel tanıtım amacıyle yönlendirilecek gençler; aslında Ermeni Diaspora amaçlarının eğitim semineri malzemesi ve neferleri olacak, tıpkı bütün yabancıların öncelikle gezmesini sağladıkları soykırım anıtları gibi bütün bu gençleri oralarda gezdirerek,sözde Ermeni soykırımının yalanları ile dodurulacak kin ve nefretle beslenerek dünyanın her tarafına Türk düşmanı ermeni gençlerin dağıtılarak Ermeni Diasporasını amaçlarına hizmet eden neferler yetiştirme amaçlıdır. Bu amaçlarını belirten mesaj da aşağıdadır.

  Alıntı:
  Ermenistan’ı ziyaret eden ve öncesinde Ermeni kimliğinden bir hayli uzak gözüken gencin , 15-20 günlük bu sürede edinmiş olduğu kimliğin nasıl damarlardan absorbe edileceği görülecektir.

  Artık o dakikadan itibaren gencin bu kimliğini dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun unutması bir daha olanaksızdır. Gayri o kimlik ona damardan şırıngalanmıştır.

  Dolayısıyle gençler için Ermenistan ‘a özel seyahat turlarının düzenlenmesi birincil derecede kimlik kazandıracı faaliyettir. Bu çalışmalar ne pahasına olursaolsun her yerde yıllık proğramların başına alınmalıdır.

  Dünyanın her yöresine yayılmış ermeni nufusu içindeki geçlerin nasıl türk düşmanı yapılacağına yönelik bu çalışmalar, nasıl güvercin eylemi olarak düşünülebilir ve öldürülen şahsa nasıl güvercinlik yakıştırması yapılabilir? Bu sağ duyunun sesi değil, bilakis aşırı ermeni milliyetçiliğinin türk düşmanı yaratma hamlesinde yapılması gereken yol göstericiliktir. Hala bu kişiyi vicdanlarınız da güvercin olarak görme tavrınız devam etmektemidir ?

  Alıntı:
  Ermeni kimliğinin doğrudan Ermenistan’dan edinilecek cümleleri, kelimelerle anlatılmayacak denk zengin kazanımlardır.

  Bu durum, saksıda yetiştirilmeye çalışılan narin bir bitkinin kendi toprağı , kendi suyu ve kendi güneşiyle tanışmasına benzetilebilir. Denemesi bedeva…Herkese önerilir.

  Bu herkese değil, ermeni cemaatine nasıl daha etkin türk düşmanı yaratılmasının önerileridir.

  Yukarıdaki alıntılarda eskiden olduğu gibi ; Ruslarla -rus , İnglizle – ingiliz , Fransızla – faransız olup türkü arkadan kahpece vurmanın, emperyalist güçlere maşa olmanın düşüncelerini yayma planlarının bir parçası olup, bu amaçlara hizmet eden ahince önerilerdir.

  İŞTE BU NEDENLE HIRANT DEĞİLİM. DAMARLARIMDAKİ ASİL KAN HER TÜRLÜ KAHPELİĞE KARŞI TAVIR ALMAMI GEREKTİRİR.

 6. Utanmasalar devlet töreni yapacaklar

  Alıntı:
  Tabutunu Türk bayrağına sarın

  Erdoğan’ın danışmanı Ömer Çelik, yeterince korunamadığını söylediği Dink’in tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istedi

  Gazetelerde bu haberi okuyunca deliye döndüm.

  Türk miletini aşağılayan bu konulardan dolayı yargılanarak 6 ay mahkumiyete mahkum olan biri için böyle bir teklif nasıl yapılabilirdi.

  Türk bayrağı bu ülke için şehit olanlara, canını seve seve verenler için, bu vatana canı pahasına hizmet edenler için örtü olur. Türk’ü aşağılayanlara şanlı bayrağımız sarılarak nasıl kirletilebilir.

  AKP’nin genel merkezine bağlı (0312 ) 444 25 44’ü arayarak ATİM’e aşağıdaki mesajı yazdırdım.

  ” Böyle bir teklifte bulunan Sayın Erdoğan’ın danışmanını şiddetle kınıyorum. Benim şanlı bayrağım, türke hizmet etmeyen ve türkü aşağılayanlara nasıl örtü yapmayı teklif edersiiniz. Bu teklifi yapanı ve teklifi değerlendirmeye cüret edecekleri şiddetle kınıyorum. Lanet olsun.”

  Bugün TV haberlerinde Bülent Arınç’ın ” Ailesi isterse türk bayrağına sarılabilir ” demiş.

  Kanal D yayın yönetmeni Mehmet Ali Birand’da Başkana örtülü mesaj göndermekte ve Başbakanın cenazeye katılımı için örtülü mesajlar vermektedir.

  Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Bu kan; vatanın bağımsızlığı,vatan ve milletinin varlığı, birlik ve bütünlüğü için akıtılmış şerefli şehit kanındandır. Ancak bu ilkeler için mücadele edenler için bayraklarımız örtü olabilir.

  Onu hak etmeyenler için asla örtü olamaz. Kimse AB ve üyelerine dış güçlere de yalakalık için bu şerefli bayrağı olur olmaz kullanamaz.

  Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: